NABÍDKA KNIH

Naše nakladatelství  se nezabývá provozováním elektronického obchodu v pravém smyslu slova. V naší nabídce jsou pouze tituly, které jsme vydali a ve výjimečných případech tituly spřátelených autorů. Navíc zde najdete pouze knihy, které nebyly zcela vyprodány a v našem skladu zůstalo jen několik exemplářů. Ty Vám touto cestou nabízíme za velice příznivou cenu.  Máte li zájem o nějakou naší knihu, stačí jen napsat e-mail, či zatelefonovat. Dohodneme se jak prodej - koupi realizovat. Poštovné a balné pro ČR účtujeme 70Kč u zásilek zaslaných na dobírku.   Pro jednodušší komunikaci však můžete využít nákupní formulář. Pokud to bude Vaše přání, bude kniha opatřena autorovým (editorovým) vlastnoručním podpisem. Můžeme doplnit i věnování podle Vašeho přání.

P.F.2017

Jaroslav Hašek - Data - Fakta - Dokumenty Politické a sociální dějiny strany mírného pokroku v mezích zákona Idioti mají přednost Osudy a cesty Josefa Švejka Jaroslav Hašek sebrané verše Turista Aratáš a jiné humoresky

Publikace, která je výsledkem celoživotní práce Radko Pytlíka, Vás provede celým Haškovým životem téměř den po dni.

Mnohými svými invektivami dosahuje tento spis i aktuální situace, ba dá se srovnávat např. se současným pořadem anglické televize pod názvem Jistě, pane ministře!

Šedesát nejlepších humoresek Jaroslava Haška s ilustracemi Josefa Lady.

Seznamte se s Haškovými osudy a se skutečnými vzory knihy o Švejkovi. Dále líčí pronikání knihy do světa prvými překlady do němčiny i filmy.

Kniha přináší poprvé v historii ucelenou sbírku všech Haškových básní, které se dosud podařilo nalézt v různých dokumentech a publikacích.

Tohle jste určitě od Haška ještě nečetli.

 Více o knize

 Více o knize

Více o knize

Více o knize Více o knize Více o knize
           
     

Náš nejmilejší kamarád je...

Fenomenologie humoru

Pomocná škola humoru

     

Rozmarný "psí" besedníček nejen pro chovatelé psů.

Přes všechny záporné zkušenosti existuje v Čechách "chytrý humor". Dokladem je zejména umělecká tvorba, která se dotýká i teoretických otázek.

Skutečná škola českého humoru podle abecedy od aforismu po židovské anekdoty a výběr toho nejlepšího od středověkého Mastičkáře přes Jaroslava Haška, až po Jiřího Suchého, V+W a Miroslava Horníčka 

     

Více o knize

Více o knize

Více o knize

     
           
Pražské kuriozity F.M Dostojevskij

Vláda žen

Hrabalova Sorbona

O Bubenči a okolí

Karlovarské rapsodie

Procházejte Prahou se zanícením znalců! "Praha je město podivínů a vizionářů, ono neklidné srdce střední Evropy. "

Osud proklatce (osm let na Sibiři, čtyři a půl roku v emigraci), který se zapsal do světové literatury. Dokonalá biografie F. M. Dostojevského.

Milenky králů, císařů a prezidentů

Svět je pořád krásný....Ne že by byl, ale já ho tak vidím

Mnoho zajímavého z historie této pražské čtvrti

Hlubší pohled do "kuchyní" slavných návštěvníků karlovarských lázní.

 Více o knize

 Více o knize

Více o knize Více o knize Více o knize Více o knize
           

CIZOJAZYČNÉ PUBLIKACE

The Sad King of Czech Literature Bohumil Hrabal Prague Restaurants Heitere Streifzüge Idiots Have Priority Thus Spake the Good Soldier Švejk... Also sprach Schwejk....

Pozoruhodný portrét spisovatele Bohumila Hrabala psaný v anglickém jazyce. Vhodný dárek pro návštěvníky z anglicky mluvících zemí.

Zatímco dříve se hledala poezie inspirací v přírodě, nyní hledáme poezii v hospůdkách.

Anglicky

Zatímco dříve se hledala poezie inspirací v přírodě, nyní hledáme poezii v hospůdkách.

Německy

Pro anglicky hovořící čtenáře Haškova románu "Osudy dobrého vojáka Švejka. 

Výběr nejlepších výroků z knihy Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války od Jaroslava Haška a některých úryvků z tzv. pokračování Karla Vaňka.

Výběr nejlepších výroků z knihy Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války od Jaroslava Haška a některých úryvků z tzv. pokračování Karla Vaňka.

Více o knize Více o knize Více o knize Více o knize Více o knize Více o knize